خبر

اپل انحصار ان‌اف‌سی روی موبایل‌هایش را شکست

نوشته شده توسط اتاق خبر راه پرداخت

احسان خدیو / با گذشت زمان از رابطه چالش‌برانگیز اپل و بانک‌های استرالیایی، گروهی از شرکت‌های کره‌ای با فعالیت‌های خود در این کشور، شرکت اپل را وادار کردند تا سیستم NFC خود را در گوشی‌ها به‌صورت باز ارائه دهد.

اخیراً بانک‌های استرالیایی با هماهنگی هم به انجام مذاکرات با شرکت اپل پرداختند تا نرم‌افزارهای ویژه بانک خود را روی گوشی‌های اپل راه‌اندازی کنند. بااین‌حال شرکت اپل اظهار داشته است که مایل نیست تکنولوژی پرداخت غیرتماسی خود را با هیچ شرکتی به اشتراک بگذارد.

پس از مذاکرات اپل با استرالیا، شرکت‌های NFC کره‌ای Kona I، Cashbee و Interpay در ابتدای سپتامبر سال جاری در یک گردهمایی به دنبال ارائه درخواست خود به کمیسیون تجارت کره بودند. دلیل این درخواست شرکت‌ها، عدم موافقت شرکت اپل برای باز گذاشتن سیستم پرداخت غیرتماسی خود برای سایر سیستم‌ها همچون پرداخت‌های موبایلی، کارت‌های اعتباری حمل‌ونقل عمومی و تشخیص هویت کاربر بود.

پس از بررسی درخواست توسط کمیسیون، این شرکت‌ها جلسه دیگری در آخر سپتامبر برگزار کردند. نتایج گزارش‌های این وقایع حاکی از آن بود که شرکت اپل با موانعی جدی در راه‌اندازی سیستم اپل پی در کره مواجه شده است.

منبع: بانکداری الکترونیک / Mobile Payments World

درباره نویسنده

اتاق خبر راه پرداخت

در اتاق خبر راه پرداخت ما همه خبر‌های قابل انتشار مربوط به صنعت بانکداری و پرداخت الکترونیک ایران را در راه پرداخت منتشر می‌کنیم. ما در راه پرداخت تلاش می‌کنیم بیش و پیش از خبررسانی، تحلیل ارائه کنیم. اما مخاطبان ما می‌توانند از طریق اتاق خبر در جریان مهم‌ترین رویدادها و روندها هم قرار بگیرند.

دیدگاهتان را بنویسید