انتخاب هفته

ویزا و المپیک

نوشته شده توسط اتاق خبر راه پرداخت

المپیک تابستانی سی و یکم هفته گذشته به‌طور رسمی در ریودوژانیرو برزیل افتتاح شد. درمجموع ۷.۵ میلیون بلیت برای این مسابقات فروخته شده است. در المپیک ۲۰۱۶  که شرکت ویزا از حامیان آن است، برای اولین بار برخی ابزاراهای جدید پرداخت الکترونیکی مورد استفاده قرار خواهند گرفت.

شرکت ویزا به‌عنوان ارائه‌کننده اختصاصی خدمات پرداخت برای بازی‌های المپیک است که روزهای گذشته در حال ایجاد و مدیریت کل زیرساخت سیستم پرداخت در تمام محل‌های برگزاری المپیک از قبیل ورزشگاه‌ها، مراکز خبری، پایانه‌های فروش، دهکده المپیک و فروشگاه‌های المپیکی بود.

این شرکت امسال ۴ هزار کارت‌خوان و هم‌چنین ۱۱ دستگاه خودپرداز را با همکاری شرکت برادِسکو (Bradesco) در محل برگزاری بازی‌های المپیک نصب کرده است. ویزا امسال با تمرکز بر روش‌های نوین پرداخت مانند فناوری‌های پوشیدنی و تلفن همراه، امیدوار است استفاده بیشتری از فناوری‌های نوین داشته باشد. جیم مک کارتی، مدیر اجرایی بخش نوآوری و همکاری‌های راهبردی در ویزا می‌گوید: «همان‌طور که برای بازی‌های المپیک ریو ۲۰۱۶ آماده می‌شویم، شرکت ویزا در حال متحول کردن روش‌های پرداخت برای دوستداران ورزش است؛ به‌طوری‌که افراد بتوانند در هر زمان و هر مکان از پرداخت با روش موردعلاقه خود استفاده کنند.»

تخمین زده می‌شود که بین ۴۰۰ تا ۵۰۰ هزار نفر مسافر از کشورهای مختلف به برزیل بیایند تا از نزدیک بازی‌های المپیک را دنبال کنند. در المپیک قبلی که در لندن برگزارشده بود هر مسافر به‌طور متوسط ۱۸۳۰ دلار در آن کشور هزینه کرده بود. این عدد دو برابر عددی است که توریست‌های معمولی در لندن هزینه می‌کنند. بیش از ۱۰ هزار ورزشکار از نزدیک به ۲۰۰ کشور جهان در این رویداد حضور خواهند داشت. امسال ویزا تلاش کرده استفاده بهتری از تلفن همراه کند. شاید اگر این استفاده موفقیت‌آمیز باشد بتوانیم امیدوار باشیم که در آینده نزدیک این ابزارها مورد استفاده عمومی هم قرار بگیرند.

منبع: هفته‌نامه عصر ارتباط

درباره نویسنده

اتاق خبر راه پرداخت

در اتاق خبر راه پرداخت ما همه خبر‌های قابل انتشار مربوط به صنعت بانکداری و پرداخت الکترونیک ایران را در راه پرداخت منتشر می‌کنیم. ما در راه پرداخت تلاش می‌کنیم بیش و پیش از خبررسانی، تحلیل ارائه کنیم. اما مخاطبان ما می‌توانند از طریق اتاق خبر در جریان مهم‌ترین رویدادها و روندها هم قرار بگیرند.

دیدگاهتان را بنویسید