بانک‌ها

جنگ بانک شهر برای اشغال فضای شهر با حمایت شهرداری و همراهانش در شورا

نوشته شده توسط اتاق خبر راه پرداخت

از زمانی که تصاویری از دکه‌های بانک شهر در شهرها منتشر شد که این باجه‌ها در پیاده‌رو قرار دارند و قول شهردار تهران مبنی بر جمع شدن آنها، بانک شهر تلاش کرده از طریق راه انداختن جنگ رسانه‌ای همراهانی برای خود در مجلس و شورای شهر پیدا کرد. همین دو سه هفته پیش بود که یکی از نمایندگان مجلس قبلی از شهرنت دفاع کرد و بانک شهر با آب و تاب فراوان آن را تعبیر به حمایت مجلس از شهرنت کرد.

اقدام دیگری که بانک شهر کرده ایجاد این ذهنیت است که کسانی که از شهرنت انتقاد می‌کنند مخالف فناوری هستند. این در حالی است که راه پرداخت به عنوان تخصصی‌ترین رسانه سایبری فناوری‌های بانکی و پرداخت بارها در مزیت ابزارهای فناورانه بانکی نوشته است. اما آن چیزی که بارها مورد انتقاد قرار گرفته دو چیز است: یکی حضور دکه‌های شهر در مناطقی که متعلق به شهر است، نه بانک شهر و شهرداری و دیگری این که چرا فقط یک بانک خاص دارای این رانت است. البته مدیران بانک شهر بارها گفته‌اند که هیچ رانتی ندارند و هر بانک دیگری که بخواهد می‌تواند از شهرداری اجازه بگیرد و باجه بزند.

البته با اظهار نظر چند روز پیش مسیح قائمیان که در این باجه‌ها چند نفر کار می‌کنند به نظر می‌رسد این باجه‌ها بیشتر از این که یک باجه فناورانه باشند، باجه‌ای بانکی هستند که ظاهری فناورانه دارند. در آخرین اظهار نظری که در حمایت از شهرنت انجام شده اقبال شاکری رئیس کمیته عمران شورای اسلامی شهر تهران گفته که از توسعه پیشخوانهای شهرنت حمایت می‌کنیم. هرچند که او گفته تدوین دستورالعمل از سوی معاونت شهرسازی و معماری برای توسعه یکپارچه شهرنت‌ها لازم است.

او با بیان اینکه پیشخوانهای شهرنت بانک شهر نیاز مردم است، گفت:

به منظور توسعه شهرنت‌ها باید معاونت شهرسازی و معماری شهرداری تهران هرچه سریع‌تر، دستورالعمل مدونی به شهرداریهای مناطق ابلاغ کند.

به گزارش مرکز ارتباطات و روابط عمومی بانک شهر، دکتر اقبال شاکری با بیان این مطلب گفت:

پیشخوانهای شهرنت بانک شهر از نظر تکنولوژی، نوع خدمات، و سهولت در ارائه خدمات بانکی به شهروندان، منحصر به فرد و قابل تقدیر است و بانک شهر در این زمینه بانک پیشرو بوده است.

وی ارائه چنین خدماتی در پیشخوانهای شهر نت را قابل تحسین دانست و افزود: رضایت شهروندان از ارائه این خدمات کاملا محرز است و به طور حتم، از توسعه چنین فضاهایی که به منظور رفاه شهروندان ایجاد شده است، حمایت می‌کنیم.
رئیس کمیته عمران شورای اسلامی شهر تهران تصریح کرد:

راه اندازی پیشخوانهای شهرنت با ابتکار بانک شهر صورت گرفته است و امیدواریم شاهد توسعه بیشتر آن در تهران و سایر شهرستان‌ها نیز باشیم.

شاکری با بیان اینکه توسعه شهرنت‌ها نیاز به ساماندهی دارند، افزود: این ساماندهی می‌بایست از سوی معاونت شهرسازی و معماری صورت گیرد.
وی خاطر نشان کرد: هم اکنون راه اندازی پیشخوانهای شهرنت با مجوز از سوی شرکت ساماندهی صنایع و مشاغل زیر مجموعه معاونت خدمات شهری شهرداری تهران صورت می‌گیرد، اما می‌بایست معاونت شهرسازی و معماری که متولی طرح جامع و تفصیلی است و تمام ضوابط شهری را تدوین می‌کند، برای توسعه این پیشخوان‌ها، یک دستورالعمل مشخص ابلاغ کند.
این عضو شورای شهر تهران با تاکید بر اهمیت توسعه پیشخوانهای شهرنت تصریح کرد:

معاونت شهرسازی و معماری هرچه سریع‌تر می‌تواند به شهرداریهای مناطق، در این زمینه دستورالعملی ابلاغ کند تا بانک شهر تو سعه پیشخوان‌ها را به طور جدی‌تر و یکپارچه انجام دهد.

درباره نویسنده

اتاق خبر راه پرداخت

در اتاق خبر راه پرداخت ما همه خبر‌های قابل انتشار مربوط به صنعت بانکداری و پرداخت الکترونیک ایران را در راه پرداخت منتشر می‌کنیم. ما در راه پرداخت تلاش می‌کنیم بیش و پیش از خبررسانی، تحلیل ارائه کنیم. اما مخاطبان ما می‌توانند از طریق اتاق خبر در جریان مهم‌ترین رویدادها و روندها هم قرار بگیرند.

دیدگاهتان را بنویسید