شرکت‌ها

انتخاب سوئیچ شاپرک و سامانه چکاوک به‌عنوان برترین طرح‌های تجارت الکترونیک آسیا

نوشته شده توسط اتاق خبر راه پرداخت

دو سامانه ملی سوئیچ شاپرک و سامانه چکاوک که توسط شرکت خدمات انفورماتیک برای بانک مرکزی ایران طراحی و اجرا شده‌اند به ترتیب مقام اول برترین طرح‌های تجارت الکترونیکی دولتی و جایگاه سوم طرح تجارت الکترونیکی خصوصی اجلاس عمومی ایفکت را از آن خود کرد.

در بخشی از برنامه‌های اجلاس AFACT که هر دوسال یک‌بار تحت عنوان برترین طرح‌های الکترونیکی آسیا برگزار می‌شود، «سوییچ شاپرک» توانست در جمع سه طرح «محاسبه مالیات» از چین تایپه و «طرحی در خصوص سازمان بنادر و دریانوردی ایران» رتبه اول را از آن خود کند و سامانه چکاوک نیز از میان چهار طرح از ایران، چین تایپه و ژاپن به‌عنوان دیگر نماینده شرکت خدمات انفورماتیک در جایگاه سوم طرح‌های تجارت الکترونیک خصوصی قرار بگیرد.

شایان ذکر است؛ این اجلاس در قالب دو رویداد برگزار می‌شود که یکی شامل نشست عمومی با سه گروه کاری با عنوان‌های کمیته دامنه کسب‌وکار، کمیته پشتیبانی جامعه اعضا و کمیته متدلوژی و فناوری و دیگری شامل مسابقه دوسالانه برترین طرح‌های تجاری الکترونیکی در آسیا موسوم به e-Asia Awards است که نفرات و شرکت‌های برتر برگزیده در جریان آن معرفی می‌شوند؛ این مسابقه در سطح ملی به جهت حضور نمایندگان اصلی و فنی کشورها، فرصت مغتنمی را برای تبادل‌نظر و عرضه توانمندی‌های کشور فراهم آورد.

 با در نظر گرفتن حضور بزرگان این حوزه، رتبه‌بندی طی چند مرحله صورت می‌گیرد که شاپرک و چکاوک در یک رقابت فشرده موفق شدند با ارائه مناسب تیم‌های حاضر به نمایندگی از شرکت خدمات انفورماتیک رقبای خود را پشت سر بگذارند. گفتنی است؛ در بخش رقابتی اجلاس، دو رسته دیگر نیز رتبه‌بندی شدند؛ کاهش شکاف دیجیتالی و تسهیل تجاری؛ که پس از بررسی‌های صورت گرفته در چند مرحله ۱۱ طرح به فینال راه یافتند که ۳ طرح در حوزه طرح‌های تجارت الکترونیک دولتی، ۴ طرح تجارت الکترونیک خصوصی، ۲ طرح در بخش تسهیل تجاری و ۲ طرح نیز به بخش پایانی رسته کاهش شکاف دیجیتالی راه یافتند.

لازم به ذکر است؛ در این اجلاس نمایندگان نوزده کشور محدوده آسیا و اقیانوسیه اعم از هندوستان، اندونزی، ژاپن، کره جنوبی، مالزی، مغولستان، پاکستان، فیلیپین، عربستان سعودی، سنگاپور، سری‌لانکا، تایلند، ویتنام، استرالیا، ایران، افغانستان، چین، تایوان و کامبوج حضور داشتند.

اجلاس عمومی ایفکت در حوزه تسهیل تجاری با همکاری مرکز توسعه تجارت الکترونیکی در زمینه موضوعات تخصصی «استانداردسازی کدها و پیام‌های تجاری»، «ساده‌سازی و همگون سازی فرایندهای تجاری»، «سیستم متمرکز برای جمع‌آوری اطلاعات خانه‌های گردشگری با مقیاس کوچک» و «تبادل اسناد تجاری در بستری امن» آغاز بکار کرد که جلسات خود را تا بیست و ششم آذرماه در محل هتل لاله تهران ادامه خواهد داد.

منبع: خدمات انفورماتیک

درباره نویسنده

اتاق خبر راه پرداخت

در اتاق خبر راه پرداخت ما همه خبر‌های قابل انتشار مربوط به صنعت بانکداری و پرداخت الکترونیک ایران را در راه پرداخت منتشر می‌کنیم. ما در راه پرداخت تلاش می‌کنیم بیش و پیش از خبررسانی، تحلیل ارائه کنیم. اما مخاطبان ما می‌توانند از طریق اتاق خبر در جریان مهم‌ترین رویدادها و روندها هم قرار بگیرند.

دیدگاهتان را بنویسید