خبر

هشدار بانک مرکزی نسبت به ussd‌های غیرمجاز

نوشته شده توسط اتاق خبر راه پرداخت

شداوود محمد بیگی، مدیر اداره نظام‌های پرداخت بانک مرکزی نسبت به استفاده از خدمات شرکت‌های ussd غیرمجاز هشدار داد و در مورد شرکت‌های ussd غیرمجاز گفت: «چنین شرکت‌هایی در کشور فعال هستند و چندان کوچک هم نیستند.»

وی به مردم توصیه کرد از خدمات شرکت‌های فعال دارای مجوز در این حوزه استفاده کنند و گفت: «دریافت خدمات از مؤسسات غیرمجاز فعال در این حوزه مانند دریافت خدمات از مؤسسات اعتباری غیرمجاز است. مردم نمی‌توانند در مؤسسات غیرمجاز پول خود را سرمایه‌گذاری کنند و پس‌ازاینکه به مشکل برخورد کردند از بانک مرکزی بخواهند که به آن ورود کند، در این حوزه نیز به همین شکل است.»

به گفته محمد بیگی مردم برای اطلاع از لیست شرکت‌های مجاز باید به سایت شاپرک مراجعه کنند. همچنین تمام اطلاعات مربوط به بانک‌ها، سرویس‌ها، سایت‌ها، تلفن‌بانک‌ها و درگاه ussd مجاز در این زمینه در سایت بانک مرکزی وجود دارد و استفاده‌کنندگان با یک بررسی می‌توانند بدون کمترین ریسک و چالش از خدمات آن‌ها استفاده کنند.

منبع: هفته نامه عصر ارتباط

درباره نویسنده

اتاق خبر راه پرداخت

در اتاق خبر راه پرداخت ما همه خبر‌های قابل انتشار مربوط به صنعت بانکداری و پرداخت الکترونیک ایران را در راه پرداخت منتشر می‌کنیم. ما در راه پرداخت تلاش می‌کنیم بیش و پیش از خبررسانی، تحلیل ارائه کنیم. اما مخاطبان ما می‌توانند از طریق اتاق خبر در جریان مهم‌ترین رویدادها و روندها هم قرار بگیرند.

دیدگاهتان را بنویسید