بانک‌ها

تجربه یک کاربر راه پرداخت از خرید الکترونیکی بلیط جشنواره

نوشته شده توسط رضا قربانی

امسال ۳۰امین دوره جشنواره فجر برگزار می‌شود. هر چند که این جشنواره بخش‌های مختلفی در زمینه تئاتر و موسیقی و … هم دارد اما همیشه بخش سینمایی آن بیشتر مورد توجه قرار می‌گیرد. در روزهایی که شاهد درخشش جهانی سینمای ایران هم هستیم شور و حال فراوانی حول جشنواره فجر شکل گرفته است. اما آن چه که این جشنواره را به راه پرداخت مرتبط می‌کند استفاده مدیران این جشنواره از فناوری‌های نوین پرداخت است. هر چند که در جشنواره‌های مطرح جهانی از روش‌های نوین پرداخت مانند NFC استفاده می‌شود اما همین که مدیران ما به فکر استفاده از توانمندی‌های اینترنت و خرید اینترنتی افتاده‌اند جای بسی خوشحالی دارد. با این حال کاربران بعد از خرید اینترنتی برای تهیه بلیط باید به پردیس سینمایی ملت مراجعه کنند که این موضوع کمی ماهیت خرید اینترنتی را زیرسوال می‌برد. خرید اینترنتی زمانی کامل است که در فرایند خرید هیچ نیازی به حضور فیزیکی خریدار وجود نداشته باشد که وجود هر مرحله اضافی این تجربه را خدشه دار می‌کند. فرایند خرید الکترونیکی بلیط جشنواره مشکلات معمول پرداخت الکترونیک در ایران را به همراه دارد و کاربر سایت راه پرداخت چند بار تلاش کرد و از کارت‌های بانک‌های مختلف استفاده کرد تا در نهایت موفق شد به کمک کارت سامان فرایند خرید را تکمیل کند. کارت بانک شهر بر روی درگاه سامان پاسخ نداد و درگاه بانک پارسیان هم در دسترس نبود.

بعد از خرید به هر خریدار یک کد پیگیری داده می‌شود که کاربر ما این کد را از دست داد. اما گویا این مشکلی فراگیر بوده که در تماس با دفتر جشنواره قول مساعدت و همکاری داده شد. اما مهم‌تر از آن پاسخگویی سریع دفتر جشنواره است که قابل تقدیر است. در زمانی حدود دو ساعت دفتر جشنواره کد پی‌‌گیری را برای خریدارارسال کرد.

امروزه در بسیاری از جشنواره‌ها به کمک فناوری‌های نوین ارتباطی و اطلاعاتی نه تنها فرایند خرید آسان‌تر شده که به کمک این فناوری‌ها اطلاعات فراوانی در اختیار مخاطبان قرار می‌گیرد. مثلا مخاطبان به کمک تلفن‌های همراه خود می‌توانند اطلاعات فیلم‌ها را بدون اتصال به اینترنت و با ایستادن در کنار پوستر فیلم‌ها دانلود و در تلفن همراه خود مشاهده کنند.

در ادامه تلاش‌های کاربر سایت راه پرداخت و مشکلات و پی‌گیری‌های پیش آمده را مشاهده می‌کند.

تلاش ناموفق برای پرداخت الکترونیکی بلیط جشنواره

تلاش ناموفق برای پرداخت الکترونیکی

قطع ارتباط با بانک

عدم اتصال به درگاه پرداخت بانک پارسیان

پی‌گیری مدیران و رفع مشکل

درباره نویسنده

رضا قربانی

رضا قربانی هستم؛ بنیان‌گذار شبکه راه پرداخت؛ یک B2B Digital Media در حوزه فین‌تک ایران. با کمک همکارانم کتاب‌هایی درزمینهٔ فین‌تک منتشر کردیم، مثل بانک ۳.۰، بانک دیجیتال، بانکداری مجازی، گسست بانک‌ها، دانشنامه پرداخت و بانکداری الکترونیکی و چند کتاب دیگر. انتشار این کتاب‌ها علاقه شخصی من است که افراد بیشتری با فین‌تک آشنا شوند. سردبیر ماهنامه عصر تراکنش هم هستم که به‌صورت تخصصی درزمینهٔ فین‌تک منتشر می‌شود. تولید ویدیو و پادکست یکی دیگر از کارهایی است که با کمک همکارانم انجام می‌دهم. روزنامه‌نگاری با آفتابگردان همشهری در من شروع شد و با گنبد کبود ابرار جدی شد و در روزنامه شریف به نتیجه رسید. در رسانه‌هایی مثل عصر ارتباط، پیوست، دنیای اقتصاد و تجارت فردا، مدیریت ارتباط و چند جای دیگر چیزهایی نوشته‌ام و در هفته‌نامه شنبه دبیر صفحه فین‌تک هستم. اگر می‌خواهید بیشتر درباره من بدانید لطفا وبلاگ مدیر رسانه را ببینید.

دیدگاهتان را بنویسید