خبر

استفاده از تشخیص چهره برای اهراز هویت در بانکداری موبایلی

نوشته شده توسط اتاق خبر راه پرداخت

یکی از اتحادیه‌های اعتباری Coopeservidores کاستاریکا، که صاحب بیش از ۶۰۰ میلیون یورو دارایی است؛ قصد دارد برای اهراز هویت از فناوری بیومتریک FacePhi و توسط دوربین‌های گوشی‌های هوشمند استفاده کند.

این دومین قراردادی است که FacePhi در کاستاریکا منعقد می‌کند و قرار داد قبلی‌اش با شرکت Grupo Mutual برای استفاده از این سیستم تشخیص چهره در بانکداری موبایل بوده است. FacePhi شرکتی است که دفتر مرکزی آن در مادرید واقع شده است.

در حال حاضر Grupo Mutual نیز در حال آزمایش این تکنولوژی با کارمندانش است و در نظر دارد آن را در ماه ژانویه برای ۲۵۰ هزار مشتری به اجرا در آورد؛ گرچه در ابتدا تمرکز آن بر روی اهراز هویت در بانکداری موبایل بود اما بعد‌ها از سیستم تشخیص چهره برای سایر اهداف نیز می‌توان استفاده کرد.

خوان کارلوس میراندا، مدیر فنی شرکت Grupo Mutual می‌گوید: «تکنولوژی تشخیص چهره، تنها راه مطمئن شدن از ورود صحیح مشتری و صحت کلمه‌های عبور و دسترسی صحیح است و باعث جلوگیری از سوء استفاده‌ها و جلوگیری از فیشینگ می‌شود که یکی از بزرگ‌ترین نگرانی‌های ما بوده است.»

منبع:شاپرک

درباره نویسنده

اتاق خبر راه پرداخت

در اتاق خبر راه پرداخت ما همه خبر‌های قابل انتشار مربوط به صنعت بانکداری و پرداخت الکترونیک ایران را در راه پرداخت منتشر می‌کنیم. ما در راه پرداخت تلاش می‌کنیم بیش و پیش از خبررسانی، تحلیل ارائه کنیم. اما مخاطبان ما می‌توانند از طریق اتاق خبر در جریان مهم‌ترین رویدادها و روندها هم قرار بگیرند.

دیدگاهتان را بنویسید