خبر

عضور شورای پول و اعتبار: برای دریافت کارمزد الگوهای سایر کشورها را مد نظر قرار می‌دهیم

نوشته شده توسط اتاق خبر راه پرداخت

غلامحسین شافعی؛ یکی از اعضای شواری پول و اعتبار در مورد بررسی طرح دریافت کارمزد از دارندگان دستگاه‌های کارتخوان گفت: «هنوز در شورای پول و اعتبار این موضوع در دستور کار جلسات قرار نگرفته و شاید در روزهای آینده در شورا مطرح شود.»

وی در پاسخ به این سوال که در صورت مطرح شدن این موضوع در شورای پول و اعتبار چه تصمیماتی گرفته خواهد شد، افزود: «در این کار باید الگوهای سایر کشور‌ها را مد نظر قرار دهیم و نباید کاری متفاوت از آن‌ها انجام دهیم.»

وی ادامه داد: «ایران تنها کشوری نیست که قرار است این طرح را اجرایی کند. این اتفاق در تمام کشورهای توسعه یافته و در حال توسعه رخ داده است. در نتیجه ما نباید در این زمینه روال غیرمعمول را مد نظر قرار دهیم. اما در صورت اجرایی شدن سعی بر آن داریم که بهترین تصمیم در این زمینه اتخاذ شود.»

این عضو شورای پول و اعتبار درباره اینکه اجرایی شدن این طرح باعث از میان رفتن اعتماد مردم نسبت به دولت و بانک‌ها نمی‌شود، تصریح کرد: «در هر صورت ما حتما باید شرایط خاص اقتصادی کشور و همچنین شرایط اقتصادی مردم را مد نظر قرار دهیم و نمی‌توان انتظار داشت که در مقابل خدماتی که صورت می‌گیرد مزدی دریافت نشود اما تلاش می‌کنیم حد انصاف را رعایت کنیم.»

شافعی درباره رقم کارمزدی که از سوی بانک مرکزی تعیین شده بود، اظهار داشت: «تا قبل از اینکه این طرح مطرح شود، نمی‌توان به درستی رقمی را اعلام کرد اما در هر صورت باید موقعیت مصرف کننده را مد نظر قرار داد و بر طبق آن مبلغی را به عنوان کارمزد از هر تراکنش اعلام کرد.»

منبع: روزنامه کسب و کار

درباره نویسنده

اتاق خبر راه پرداخت

در اتاق خبر راه پرداخت ما همه خبر‌های قابل انتشار مربوط به صنعت بانکداری و پرداخت الکترونیک ایران را در راه پرداخت منتشر می‌کنیم. ما در راه پرداخت تلاش می‌کنیم بیش و پیش از خبررسانی، تحلیل ارائه کنیم. اما مخاطبان ما می‌توانند از طریق اتاق خبر در جریان مهم‌ترین رویدادها و روندها هم قرار بگیرند.

دیدگاهتان را بنویسید