خبر

مدیرعامل اوراکل کناره‌گیری کرد

نوشته شده توسط اتاق خبر راه پرداخت

لری الیسون، موسس و مدیرعامل اوراکل، یکی از بزرگ‌ترین عرضه‌کنندگان نرم‌افزارهای کسب‌وکار از سمت مدیرعاملی این شرکت استعفا کرد. لری الیسون ۷۰ ساله که بیش از سه دهه است مدیر عاملی شرکت اوراکل را برعهده دارد، از سمت خود استعفا کرد.

مدیرعامل اوراکل کناره‌گیری کرد

الیسون شرکت اوراکل را در سال ۱۹۷۷ تاسیس کرد و توانست آن را به یکی از بزرگ‌ترین عرضه‌کنندگان نرم‌افزارهای کسب و کار در جهان تبدیل کند. قرار است مارک هورد ۵۷ ساله و سفرا کاتز ۵۲ ساله جانشین لری الیسون در سمت مدیرعاملی اوراکل شوند. این دو در حال‌حاضر به‌عنوان معاونان لری الیسون در این شرکت فعالیت می‌کنند.

براساس این گزارش، استعفای لری الیسون به معنای دور شدن او از اوراکل نخواهد بود. وی قصد دارد پس از این در سمت متصدی بخش فناوری (CTO) به فعالیت‌های خود در اوراکل دامه دهد و درعین‌حال رئیس هیئت‌مدیره این شرکت باقی بماند. الیسون هم‌اکنون صاحب یک چهارم سهام اوراکل است که در مجموع ۴۸ میلیارد دلار ارزش دارد. بر اساس برآوردهای وب‌سایت فوربس، وی در فهرست ثروتمندترین‌های جهان، جایگاه پنجم را دارا است.

مدیرعامل اوراکل کناره‌گیری کرد

خبر کناره‌گیری لری الیسون از سمت مدیرعاملی که همزمان با انتشار گزارش درآمدهای فصلی اوراکل منتشر شد، باعث کاهش ۴/۲ درصدی ارزش سهام این شرکت شد. درآمد اوراکل در سه ماه منتهی به ۳۱ آگوست امسال، ۷/۲ درصد کمتر از رقمی بود که تحلیلگران وال‌استریت برای این شرکت پیش‌بینی کرده بودند. این شرکت در ۶ فصل از ۸ فصل مالی گذشته نتوانسته است پیش‌بینی تحلیلگران را برآورده کند.

منبع: دنیای اقتصاد

درباره نویسنده

اتاق خبر راه پرداخت

در اتاق خبر راه پرداخت ما همه خبر‌های قابل انتشار مربوط به صنعت بانکداری و پرداخت الکترونیک ایران را در راه پرداخت منتشر می‌کنیم. ما در راه پرداخت تلاش می‌کنیم بیش و پیش از خبررسانی، تحلیل ارائه کنیم. اما مخاطبان ما می‌توانند از طریق اتاق خبر در جریان مهم‌ترین رویدادها و روندها هم قرار بگیرند.

دیدگاهتان را بنویسید

/* ]]> */