خبر

راهنمای پرداخت اینترنتی اقساط تسهیلات بانک ملت

نوشته شده توسط احسان روحی

با توسعه و پیشرفت فرهنگ استفاده از خدمات بانکداری الکترونیک و پرداخت الکترونیک هر روز شاهد افزایش استفاده مردم از خدمات این حوزه هستیم. در همین راستا نیز برخی شعب بانک ملت پرداخت حضوری اقساط تسهیلات ملت را از دستور کار خود برداشته‌اند و تنها راه پرداخت اقساط، استفاده از ابزارهای الکترونیکی مثل اینترنت بانک ملت یا دستگاه‌های خودپرداز ملت است.

Mellat-Aghsat-way2pay-93-06-16

برای پرداخت الکترونیک اقساط تسهیلات بانک ملت می‌توانید به یکی از خودپردازهای این بانک مراجعه کنید و با خودپرداز قسط خود را پرداخت کنید. اما اگر به اینترنت دسترسی دارید پرداخت اینترنتی اقساط تسهیلات ملت راه آسان تری است. در این مطلب به شکلی ساده نحوه پرداخت اینترنتی اقساط تسهیلات بانک ملت را بیان می‌کنیم.

۱- برای پرداخت اینترنتی اقساط تسهیلات ملت قبل از هر چیز باید وارد «سامانه پرداخت اقساط متمرکز بانک ملت» شوید.  شما می توانید از طریق این سامانه و با در اختیار داشتن تمامی کارت‌های عضو شبکه شتاب و رمز دوم کارت، اقساط تسهیلات متمرکز بانک ملت را پرداخت کنید. تصویری از صفحه ورودی سامانه را در زیر مشاهده می‌کنید.

راهنمای پرداخت اقساط بانک ملت

۲- در صفحه بازشده، «شماره قرارداد» یا «شماره کارت مجازی» خود را وارد کنید. سپس کد امنیتی داخل مستطیل را وارد کنید. در صورتی که متن داخل مستطیل ناخوانا است، کلید دایره‌ای کنار کادر را بزنید تا کد امنیتی دیگری ظاهر شود. سپس دکمه «پرداخت اقساط» را بزنید.

نکته: در حالت پیش‌فرض گزینه «شماره قرارداد» فعال است و برای وارد کردن «شماره کارت مجازی،»، ابتدا دایره این گزینه را با کلید انتخاب کنید و سپس شماره را وارد کنید.

۳- در صفحه بعدی، اطلاعات حساب شما طبق تصویر پایین نمایش داده می‌شود. پس از مطمئن‌شدن از درست‌بودن اطلاعات، آدرس پست الکترونیک (ایمیل)، تلفن همراه، و مبلغ بازپرداختی را وارد کنید. سپس کلید «تایید» را بزنید. تصویری این صفحه را در زیر مشاهده می‌کنید.

راهنمای پرداخت اقساط بانک ملت

نکته: مبلغ بازپرداخت نباید کمتر از  ۱۰،۰۰۰ ریال باشد.

نکته: پس از اتمام پرداخت اقساط، رسید پرداخت به شماره موبایلی که وارد کرده‌اید پیامک می‌شود.

نکته: واردکردن ایمیل اختیاری است.

در صفحه بعدی اطلاعات کارت بانکی خود را وارد کنید و در آخر کلید «پرداخت» را بزنید. این اطلاعات به شرح زیر است:

  • شماره کارت
  • رمز اینترنتی کارت
  • شماره شناسایی دوم (CVV2)
  • تاریخ انقضای کارت
  • حروف تصویر

راهنمای پرداخت اقساط بانک ملت

نکته: برای درج حروف تصویر (عبارت امنیتی) که در مستطیل کوچک است، به کوچک یا بزرگ بودن حروف دقت کنید.

نکته: برای امنیت بیشتر، از صفحه کلید ایمن در سمت چپ صفحه استفاده کنید.

در آخر سامانه به شما رسید عملیات انجام‌شده را مطابق تصویر زیر نشان می‌دهد که می‌توانید اطلاعات آن را چاپ کنید. در غیر این صورت کلید «بازگشت» را بزنید.

راهنمای پرداخت اقساط بانک ملت

درباره نویسنده

احسان روحی

۱۰ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید