بانک‌ها

پرداخت دستی حقوق ممنوع می‌شود

حذف قراردادهای مخدوش و سفیدامضا، افزایش قدرت قانون در برخورد با سودجویان در کنار اتخاذ تدابیری به منظور واریز حقوق ماهیانه افراد به حساب‌های بانکی و تهیه فیش واریزی از مهم‎ترین موضوعات مطرح در طرح اصلاح قانون کار است.

به گزارش خبرنگار مهر، انعقاد قراردادهای سفیدامضاء و مخدوش، خروج از چارچوب قانون کار و اعمال سلیقه کارفرما در زمان انعقاد قرارداد همکاری با نیروی انسانی؛ از جمله ضعف های بزرگی است که طی دو دهه گذشته به شدت امنیت شغلی افراد را در بازار کار و اشتغال تهدید کرده و آن را به خطر انداخته است.

در واقع وارد کردن نظر و سلیقه کارفرما در مفاد قرارداد کاری از جمله میزان حقوق و دستمزد ماهیانه، بیمه افراد، تصمیم گیری در مورد نحوه ادامه همکاری و همچنین پرداخت و یا عدم پرداخت سنوات، عیدی، پاداش و موضوعاتی از این دست؛ همه و همه تخلفاتی است که می تواند یکطرفه و فقط با نظر کارفرما منعقد شود.

علی بیگی رئیس کانون عالی شوراهای اسلامی کار کشور با تاکید بر اینکه در اصلاحیه قانون کار باید موضوع مربوط به قراردادها و حل معضل سفید امضاء ها به صورت یک ماده واحد دیده شود، گفت: همچنین باید در زمینه نحوه پرداخت حقوق ماهیانه افراد نیز یک برنامه ریزی دقیقی صورت گیرد.

درباره نویسنده

رضا قربانی

رضا قربانی نویسنده حوزه بانکداری و پرداخت الکترونیک و مدیرمسئول گروه رسانه‌ای شفق است. وبلاگ رضا قربانی را می‌توانید اینجا ببینید.

دیدگاهتان را بنویسید