بانک‌ها

پرداخت دستی حقوق ممنوع می‌شود

حذف قراردادهای مخدوش و سفیدامضا، افزایش قدرت قانون در برخورد با سودجویان در کنار اتخاذ تدابیری به منظور واریز حقوق ماهیانه افراد به حساب‌های بانکی و تهیه فیش واریزی از مهم‎ترین موضوعات مطرح در طرح اصلاح قانون کار است.

به گزارش خبرنگار مهر، انعقاد قراردادهای سفیدامضاء و مخدوش، خروج از چارچوب قانون کار و اعمال سلیقه کارفرما در زمان انعقاد قرارداد همکاری با نیروی انسانی؛ از جمله ضعف های بزرگی است که طی دو دهه گذشته به شدت امنیت شغلی افراد را در بازار کار و اشتغال تهدید کرده و آن را به خطر انداخته است.

در واقع وارد کردن نظر و سلیقه کارفرما در مفاد قرارداد کاری از جمله میزان حقوق و دستمزد ماهیانه، بیمه افراد، تصمیم گیری در مورد نحوه ادامه همکاری و همچنین پرداخت و یا عدم پرداخت سنوات، عیدی، پاداش و موضوعاتی از این دست؛ همه و همه تخلفاتی است که می تواند یکطرفه و فقط با نظر کارفرما منعقد شود.

علی بیگی رئیس کانون عالی شوراهای اسلامی کار کشور با تاکید بر اینکه در اصلاحیه قانون کار باید موضوع مربوط به قراردادها و حل معضل سفید امضاء ها به صورت یک ماده واحد دیده شود، گفت: همچنین باید در زمینه نحوه پرداخت حقوق ماهیانه افراد نیز یک برنامه ریزی دقیقی صورت گیرد.

درباره نویسنده

رضا قربانی

رضا قربانی هستم؛ بنیان‌گذار شبکه راه پرداخت؛ یک B2B Digital Media در حوزه فین‌تک ایران. با کمک همکارانم کتاب‌هایی درزمینهٔ فین‌تک منتشر کردیم، مثل بانک ۳.۰، بانک دیجیتال، بانکداری مجازی، گسست بانک‌ها، دانشنامه پرداخت و بانکداری الکترونیکی و چند کتاب دیگر. انتشار این کتاب‌ها علاقه شخصی من است که افراد بیشتری با فین‌تک آشنا شوند. سردبیر ماهنامه عصر تراکنش هم هستم که به‌صورت تخصصی درزمینهٔ فین‌تک منتشر می‌شود. تولید ویدیو و پادکست یکی دیگر از کارهایی است که با کمک همکارانم انجام می‌دهم. روزنامه‌نگاری با آفتابگردان همشهری در من شروع شد و با گنبد کبود ابرار جدی شد و در روزنامه شریف به نتیجه رسید. در رسانه‌هایی مثل عصر ارتباط، پیوست، دنیای اقتصاد و تجارت فردا، مدیریت ارتباط و چند جای دیگر چیزهایی نوشته‌ام و در هفته‌نامه شنبه دبیر صفحه فین‌تک هستم. اگر می‌خواهید بیشتر درباره من بدانید لطفا وبلاگ مدیر رسانه را ببینید.

دیدگاهتان را بنویسید