بانک‌ها

کارنامه بانکداری الکترونیک سینا در دست راست مدیران این بانک

بانک مرکزی در گزارشی عملکرد نظام بانکی کشور در زمینه نظام بانکداری الکترونیک را به رئیس جمهور ارائه کرد.

در گزارش ارسالی به دکتر احمدی‌نژاد که به مقایسه عملکرد بانک‌ها در زمینه نظام بانکداری الکترونیک در سه ماهه دوم سال ۹۰ اختصاص دارد، نشان از عملکرد مناسب بانک سینا در این زمینه است.

در گزارش ارسالی مزبور که رونوشت آن به دکتر همتی مدیرعامل بانک سینا نیز ارسال شده، عملکرد نظام بانکی کشور در زمینه پیاده سازی نظام بانکداری الکترونیک از نظر شاخصهایی چون کارت اعتباری، سایت Mirror، سایت DR، پایانه‌های غیر حضوری، انتقال وجه از طریق اینترنت، پرداخت اقساط از طریق انتقال وجه، تبدیل حسابهای سنتی به متمرکز، واریز آنی و مستقیم وجوه دریافتی به ساتنا، راه اندازی ACH و اختصاص شماره شبا مورد ارزیابی قرار گرفته است.

این گزارش حاکی است که بانک سینا جزو معدود بانکهایی است که تمامی شاخص‌های یاد شده را به مرحله اجرا رسانده است و سایت DR را نیز در مرحله تجهیز دارد.

بانک سینا در سالهای اخیر، سرمایه گذاری‌های قابل توجهی در زمینه پیاده سازی بانکداری الکترونیک در شعب خود را به اجرا گذاشته و دستاوردهای مناسبی را نیز در این زمینه کسب کرده است.

درباره نویسنده

رضا قربانی

رضا قربانی هستم؛ بنیان‌گذار شبکه راه پرداخت؛ یک B2B Digital Media در حوزه فین‌تک ایران. با کمک همکارانم کتاب‌هایی درزمینهٔ فین‌تک منتشر کردیم، مثل بانک ۳.۰، بانک دیجیتال، بانکداری مجازی، گسست بانک‌ها، دانشنامه پرداخت و بانکداری الکترونیکی و چند کتاب دیگر. انتشار این کتاب‌ها علاقه شخصی من است که افراد بیشتری با فین‌تک آشنا شوند. سردبیر ماهنامه عصر تراکنش هم هستم که به‌صورت تخصصی درزمینهٔ فین‌تک منتشر می‌شود. تولید ویدیو و پادکست یکی دیگر از کارهایی است که با کمک همکارانم انجام می‌دهم. روزنامه‌نگاری با آفتابگردان همشهری در من شروع شد و با گنبد کبود ابرار جدی شد و در روزنامه شریف به نتیجه رسید. در رسانه‌هایی مثل عصر ارتباط، پیوست، دنیای اقتصاد و تجارت فردا، مدیریت ارتباط و چند جای دیگر چیزهایی نوشته‌ام و در هفته‌نامه شنبه دبیر صفحه فین‌تک هستم. اگر می‌خواهید بیشتر درباره من بدانید لطفا وبلاگ مدیر رسانه را ببینید.

دیدگاهتان را بنویسید