بانک‌ها

سامان کارت خانواده می‌دهد

یکی از محصولات جدید بانک سامان تحت عنوان «کارت خانواده» به عنوان خدمتی جدید برای مدیریت وجوه اشخاص در تمامی شعب بانک سامان از آبان ماه سال ۱۳۹۰ به مشتریان عرضه شد.

کارت خانواده این امکان را برای مشتریان حقیقی ایجاد می‌کند تا بتوانند به عنوان سرگروه حق برداشت از حساب خود را تا سقف مشخصی به اشخاص ثالث (وابسته) واگذار کنند.

این گزارش حاکی است هر کدام از اعضای خانواده و یا هر فرد حقیقی می‌تواند به عنوان سرگروه، درخواست کارت خانواده کرده و افراد مورد نظر خود را برای صدور کارت مذکور معرفی کند.

کارت خانواده کارت برداشت (debit) محسوب می‌شود که به نام مشتریان وابسته صادر شده و دارندگان کارت مزبور در صورت کفایت موجودی حساب سرگروه، اختیار برداشت نقدی از طریق خودپردازهای عضو شبکه شتاب، خرید از طریق درگاه‌های اینترنتی، پایانه‌های فروشگاهی و پرداخت الکترونیکی قبوض را تا سقف مشخصی در هر روز دارند. سقف روزانه کارت‌های اشخاص وابسته برای برداشت و یا خرید، توسط سرگروه تعیین می‌شود. این سقف صرفا برای خرید یا برداشت با کارت در یک روز است و عدم استفاده از مبلغ مذکور در یک روز، موجب انتقال مبلغ استفاده نشده به روزهای بعدی نخواهد شد.

بر اساس تعرفه‌های مرتبط با صدور کارت‌های debit، به ازای صدور هر کارت، کارمزد صدور کارت از حساب سر گروه کسر می‌شود.

درباره نویسنده

رضا قربانی

رضا قربانی هستم؛ بنیان‌گذار شبکه راه پرداخت؛ یک B2B Digital Media در حوزه فین‌تک ایران. با کمک همکارانم کتاب‌هایی درزمینهٔ فین‌تک منتشر کردیم، مثل بانک ۳.۰، بانک دیجیتال، بانکداری مجازی، گسست بانک‌ها، دانشنامه پرداخت و بانکداری الکترونیکی و چند کتاب دیگر. انتشار این کتاب‌ها علاقه شخصی من است که افراد بیشتری با فین‌تک آشنا شوند. سردبیر ماهنامه عصر تراکنش هم هستم که به‌صورت تخصصی درزمینهٔ فین‌تک منتشر می‌شود. تولید ویدیو و پادکست یکی دیگر از کارهایی است که با کمک همکارانم انجام می‌دهم. روزنامه‌نگاری با آفتابگردان همشهری در من شروع شد و با گنبد کبود ابرار جدی شد و در روزنامه شریف به نتیجه رسید. در رسانه‌هایی مثل عصر ارتباط، پیوست، دنیای اقتصاد و تجارت فردا، مدیریت ارتباط و چند جای دیگر چیزهایی نوشته‌ام و در هفته‌نامه شنبه دبیر صفحه فین‌تک هستم. اگر می‌خواهید بیشتر درباره من بدانید لطفا وبلاگ مدیر رسانه را ببینید.

دیدگاهتان را بنویسید