بانک‌ها

فروش اینترنتی بلیط اتوبوس در کرج

برای نخستین بار انجام می‌شود؛فروش اینترنتی بلیط اتوبوس در کرج.

مدیرعامل سازمان پایانه‌های شهرداری کرج از استقرار نخستین محل فروش بلیط اتوبوس اینترنتی در کرج و در محل میدان حافظ این شهرستان خبر داد.

به گزارش خبرگزاری فارس از کرج به نقل از روابط عمومی سازمان پایانه‌های شهرداری کرج، داوود شعبانی با اعلام این خبر با اشاره به اینکه سازمان پایانه‌های کرج مسئول طراحی و اجرای سیستم اتوماسیون یکپارچه فروش بلیط به صورت آنلاین است، افزود: طبق برنامه‌های سازمان اتوبوسرانی، استقرار ۱۰ محل فروش بلیط اتوبوس به صورت اینترنتی و آنلاین در مناطق مختلف کرج برنامه‌ریزی شده است

وی خاطرنشان کرد: میزان هزینه صرف شده برای اجرای این طرح را با احتساب خرید نرم افزار اجرای برنامه آنلاین فروش بلیط ۵۰ میلیون تومان است.

شعبانی اجرای این طرح را منطبق با سیاست‌های کلان دولت مبنی بر توسعه و برنامه‌ریزی در راستای دولت الکترونیک، ایجاد سیستم یکپارچه و آنلاین فروش بلیط به شهروندان دانست و عنوان کرد: اجرای این طرح همچنین نقش بسزایی جهت تسهیل در دسترسی آسان شهروندان برای تهیه بلیط ایفا می‌کند.

این مسئول با اشاره به حجم ترافیک شهر کرج عنوان کرد: فروش بلیط اتوبوس به صورت آنلاین حجم بالایی از ترددهای غیر ضروری شهروندان را برای تهیه بلیط کاهش می‌دهد.

شعبانی اظهار داشت: در حال حاضر شهروندان برای تهیه بلیط و انجام سفرهای برون‌شهری به پایانه شهید کلانتری مراجعه می‌کنند که با اجرای طرح فروش آنلاین بلیط توسط سازمان پایانه‌های شهرداری و راه‌اندازی جایگاه‌های فروش اینترنتی، شهروندان می‌توانند از خدمات فروش بلیط به صورت آنلاین بهره‌مند شوند.

وی افزود: راه‌اندازی مراکز صدور بلیط الکترونیک علاوه بر تامین رفاه شهروندان عامل مهمی در کاهش هزینه‌های جانبی آن‌ها دارد.

مدیرعامل سازمان پایانه‌های شهرداری کرج موضوع اتوماسیون فروش بلیط را یادآور شد و گفت: استفاده از نرم‌افزار اجرای این طرح تهیه شده است.

شعبانی ادامه داد: نرم‌افزار فروش اتوماسیون بلیط به منظور ارزیابی کیفی نرم‌افزار در اختیار شرکت‌های تعاونی فعال سازمان پایانه‌های شهرداری کرج قرار گرفته است.

وی خاطرنشان کرد: برای تهیه این نرم افزار که توسط کار‌شناسان سامان پایانه‌ها برنامه‌ریزی شده است، ۴۰ میلیون تومان هزینه صرف شده است.

درباره نویسنده

رضا قربانی

رضا قربانی هستم؛ بنیان‌گذار شبکه راه پرداخت؛ یک B2B Digital Media در حوزه فین‌تک ایران. با کمک همکارانم کتاب‌هایی درزمینهٔ فین‌تک منتشر کردیم، مثل بانک ۳.۰، بانک دیجیتال، بانکداری مجازی، گسست بانک‌ها، دانشنامه پرداخت و بانکداری الکترونیکی و چند کتاب دیگر. انتشار این کتاب‌ها علاقه شخصی من است که افراد بیشتری با فین‌تک آشنا شوند. سردبیر ماهنامه عصر تراکنش هم هستم که به‌صورت تخصصی درزمینهٔ فین‌تک منتشر می‌شود. تولید ویدیو و پادکست یکی دیگر از کارهایی است که با کمک همکارانم انجام می‌دهم. روزنامه‌نگاری با آفتابگردان همشهری در من شروع شد و با گنبد کبود ابرار جدی شد و در روزنامه شریف به نتیجه رسید. در رسانه‌هایی مثل عصر ارتباط، پیوست، دنیای اقتصاد و تجارت فردا، مدیریت ارتباط و چند جای دیگر چیزهایی نوشته‌ام و در هفته‌نامه شنبه دبیر صفحه فین‌تک هستم. اگر می‌خواهید بیشتر درباره من بدانید لطفا وبلاگ مدیر رسانه را ببینید.

۴ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید