بانک‌ها

هشدار بانک مرکزی به روستاییان: دو موسسه روستایی فاقد مجوز

نوشته شده توسط اشکان حسین پور

صندوق تعاون روستایی ایرانیان فاقد مجوز فعالیت است. بانک مرکزی اعلام کرد: صندوق تعاون روستایی ایرانیان واقع در شهر تهران و ۱۴ شعبه فعال آن در استان کرمان، فاقد مجوز فعالیت از سوی بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران بوده و مجاز به ادامه فعـالیت نمی باشند.

لذا هموطنان عزیز می بایست از سپرده گذاری در این صندوق و شعب آن جداً خودداری نمایند شایان ذکر است، توقف فعالیت تعاونی مذکور از طریق مراجع ذیربط در دست اقدام‌ می باشد.

تعداد۴۲۰ واحد اعتباری وابسته به سازمان تعاون روستایی فاقد مجوزند. همچنین ۴۲۰واحد اعتباری وابسته به سازمان تعاون روستایی در سراسرکشور فاقد مجوز بوده و مجاز به ادامه فعالیت نیستند.

بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران در راستای سامان‌دهی موسسات پولی غیربانکی ضمن اعلام مطلب فوق ، به هموطنان عزیز هشدار داد از هرگونه سپرده گذاری در این واحدها جداً خودداری نمایند.

همچنین به منظور پیشگیری از مسایل اجتماعی و جلوگیری از ضرر و زیان سپرده‌گذاران، تمامی شعب بانک‌ها از ارائه هرگونه خدمات بانکی از قبیل اعطای تسهیلات، ارائه دسته چک جدید، ارائه ضمانت‌نامه و … به این واحدها منع شده‌اند.

منبع: بانک مرکزی

isc-pr1-banner-95-11-16

درباره نویسنده

اشکان حسین پور

۱ دیدگاه

  • سلام میخوام بدونم اگر تعاون روستایی فاقد مجوزه چرا داره تو یکی از بخش های جاده قزلحصار کرج فعالیت میکنه و وقتی ازشون می پرسیم ایا این موعسسه موجوز داره یا نه میگه داره و کسی نیست جلو فعالیت این صندوق را بگیرد

دیدگاهتان را بنویسید