بانک‌ها

انتقال وجه از بانک ملی به سایر بانک‌ها با شبا

نوشته شده توسط رسول قربانی

انتقال وجه از بانک ملی به سایر بانک‌های کشور میسر شد. مشتریان بانک ملی جهت انتقال وجه به سایر بانک‌های کشور نیازمند دریافت شناسه بانکی ایران (شبا) هستند.

مشتریان بانک ملی ایران می‌توانند با ارسال شماره حساب سیبا و یا تسهیلات متمرکز خود به شماره ۲۰۰۰۸۰۱۸ کد شبای خود را دریافت کنند. بر این اساس مشتریانی که قصد دریافت کد شبای حساب خود را دارند می‌توانند با ورود عدد صفر، یک فاصله و شماره حساب سیبای خود در متن پیامک و ارسال آن به شماره ۲۰۰۰۸۰۱۸ شماره شبای خود را دریافت کنند. همچنین مشتریان جهت دریافت کد شبای حساب تسهیلات متمرکز خود می‌توانند با ورود عدد یک، یک فاصله و شماره حساب تسهیلات خود در متن پیامک، آن را به شماره ۲۰۰۰۸۰۱۸ ارسال کنند.

شناسه حساب بانکی ایران که به اختصار شبا نامیده می‌شود شماره‌ای ۲۴ رقمی است که یک حساب بانکی را به صورت منحصر به فرد در تمام نظام بانکی کشور مشخص می‌کند که در حال حاضر در نقل و انتقالات وجوه بین بانک‌ها از طریق سامانه ساتنا ـ سامانه تسویه ناخالص آنی ـ کاربرد دارد. گفتنی است امکان دریافت کد شبا از طریق سایت اینترنتی بانک ملی ایران و تمامی شعب این بانک نیز برای مشتریان وجود دارد. برای دریافت شماره شبای خود به صورت اینترنتی وارد صفحه شبای بانک ملی شوید.

خبر تازه اضافه شد: لازم به ذکر است به تازگی در سیستم انتقال وجه بانک ملی تغییرات زیادی ایجاد شده است که سقف انتقال وجه و همچنین انتقال وجه ملی به کلی یا ملی به سایر دچار تغییراتی شده است. اطلاعات بیشتر در مورد این تغییرات را می‌توانید در مطلب “سقف انتقال وجه ملی به ملی برداشته شد” مشاهده کنید.

خبر تازه اضافه شد: انتقال وجه اینترنتی از ملی به سایر بانک‌ها؛ انتظارها به پایان رسید

درباره نویسنده

رسول قربانی

سردبیر سایت راه پرداخت؛
رسول قربانی دانش آموخته زبان و ادبیات انگلیسی است. اوفعالیت رسانه‌ای خود را به طور متمرکز در حوزه فناوری اطلاعات بانکی و پرداخت در سال 89 آغاز کرد و تاکنون در این حوزه متمرکز فعالیت کرده است.

۵ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید