بانک‌ها

هشدار بانک مرکزی در مورد تبلیغات موسسات مالی بدون مجوز

نوشته شده توسط اتاق خبر راه پرداخت

به گزارش ایسنا، چندی است برخی موسسات مالی و اعتباری فاقد مجوز فعالیت از این بانک با استفاده از عناوینی مانند «تحت نظارت بانک مرکزی» اقدام به تبلیغات وسیع بر روی بیلبوردهای مستقر در سطح شهر ها ، جاده های برون شهری، میادین ورزشی و شبکه‌های استانی صدا و سیما کرده و مردم را برای سپرده‌ گذاری و یا اخذ تسهیلات از آن موسسات تشویق می‌کنند.

روابط عمومی بانک مرکزی در این باره اعلام کرد: نظر به اینکه براساس قانون پولی و بانکی کشور و قانون تنظیم بازار غیر متشکل پولی، تمامی متقاضیان فعالیت در بازار پول، پیش از هرگونه اقدامی ملزم به اخذ مجوز از بانک مرکزی هستند، لذا انتظار می‌رود مردم ضمن توجه جدی به هشدارهای این بانک و در جهت جلوگیری از به خطر افتادن سپرده‌هایشان فقط در بانک ها یا موسسات دارای مجوز این بانک سپرده گذاری نموده و اقدام به اخذ تسهیلات کنند.

بدیهی است پرداخت سود بیش از نرخ مصوب توسط موسسات خلاف قوانین بوده و مورد تایید این بانک نبوده و بانک مرکزی هیچگونه مسئولیتی درقبال سپرده‌های مردم در این ‌گونه موسسات ندارد.

شعب بانکها و موسسات دارای مجوز علاوه بر مجوز کلی، دارای مجوز جداگانه‌ای نیزهستند. بنابراین به مردم توصیه می‌کنیم قبل از سپرده‌گذاری حتما مجوز بانک یا موسسه مربوطه را مطالبه کنند یا جهت حصول اطمینان به سایت بانک به نشانی www.cbi.ir، بخش« نظارت بانکی» و زیربخش‌ «بانکها و موسسات دارای مجوز» مراجعه کنند.

درباره نویسنده

اتاق خبر راه پرداخت

در اتاق خبر راه پرداخت ما همه خبر‌های قابل انتشار مربوط به صنعت بانکداری و پرداخت الکترونیک ایران را در راه پرداخت منتشر می‌کنیم. ما در راه پرداخت تلاش می‌کنیم بیش و پیش از خبررسانی، تحلیل ارائه کنیم. اما مخاطبان ما می‌توانند از طریق اتاق خبر در جریان مهم‌ترین رویدادها و روندها هم قرار بگیرند.

دیدگاهتان را بنویسید

/* ]]> */