پرداخت غیرحضوری اقساط بانک ملی

9

تعداد زیادی از مشتریان گرامی بانک ملی سوال می‌کنند که به چه صورت می‌شود اقساط را غیر حضوری پرداخت کرد. مثلا اینترنتی یا از طریق خود‌پرداز.

اول از همه دقت کنید که شماره تسهیلات شما به چه ترتیب است.

 1. اگر شماره تسهیلات شما که در صفحه اول دفترچه اقساط نوشته شده است ۱۳رقمی باشد یا به عبارتی متمرکز است، می‌توانید از طریق سیستم بانکداری الکترونیکی «سبا»ی بانک ملی پرداخت کنید. عضویت در آن این مزیت را دارد که همه کاری را می‌شود از طریقش غیر حضوری انجام داد. حتی حواله از حسابتان به بانک‌های دیگر بفرستید. برای عضویت از لینک زیر استفاده کنید:  سیستم بانکداری اینترنتی (سبا)
 2. اگر شماره تسهیلات شما ۱۳ رقمی نیست و بین ۷ تا ۸ رقم می‌باشد، مثلا ۸۶۰۰۲۵۸۱ کار ساده‌تر است. به سایت بانک ملی مراجعه کنید و در سربرگ «خدمات الکترونیکی»، قسمت «خدمات مبتنی برکارت» روی لینک «شماره کارت تسهیلات غیرمتمرکز» کلیک کنید. در صفحه بعد فرمی باز خواهد شد که شما باید اطلاعات داخل آن را دقیقا تکمیل کنید و بر روی دریافت شماره کارت کلیک کنید. مانند شماره تسهیلات، شماره ملی گیرنده تسهیلات و کد شعبه که در دفترچه قید شده است. مانند تصویر شماره ۱:

در صفحه بعد تصویر شماره ۲ را می‌بینید که در پایین آن نام و نام خانوادگی گیرنده تسهیلات نوشته شده و سپس هم یک شماره ۱۶ رقمی به شما داده است که با ۶۰۳۷۹۹۷۰ شروع می‌شود.

این شماره را روی صفحه اول دفترچه اقساط یا جای دیگری که در دسترس باشد یادداشت کنید. خوب، با داشتن این شماره از این به بعد می‌توانید به دو روش غیرحضوری اقساط را پرداخت کنید و از ایستادن در صف بانک راحت شوید:

 1. از طریق خود‌پرداز: به این صورت که به دستگاه خود‌پرداز بانک ملی مراجعه کنید، از طریق منوی پرداخت تسهیلات و وارد کردن همین عدد ۱۶ رقمی تسهیلات قسط خود را پرداخت کنید.
 2. از طریق سایت: به سایت بانک ملی مراجعه کنید و از سربرگ «خدمات الکترونیکی» و انتخاب «انتقال وجه اینترنتی» به صفحه پرداخت وارد شوید. در قسمت اطلاعات کارت، اطلاعات عابر بانک خود مثل: شماره کارت، رمز دوم، کدCVV۲ (عدد ۴رقمی مشکی پشت کارت) و تاریخ انقضا را ثبت و در قسمت «اطلاعات کارت مقصد عملیات انتقال» همین شماره ۱۶ رقمی تسهیلات را وارد کنید و کلید بررسی اطلاعات را بزنید و ادامه بدهید.

قسط شما بدون مراجعه به شعبه پرداخت شد.

منبع: بانک نوشت

اشتراک گذاری

درباره نویسنده

سردبیر سایت راه پرداخت؛ رسول قربانی دانش آموخته زبان و ادبیات انگلیسی است. او از سال 89 فعالیت رسانه‌ای خود در حوزه فناوری اطلاعات بانکی و پرداخت را آغاز کرد و در این مدت سعی کرده شناخت درست و عمیقی از این حوزه داشته باشد و همچنان در این حوزه در حال یادگیری است. او علاوه بر تلاش برای شناخت عمیق فضای داخلی، در حوزه بین‌المللی نیز فعالیت می‌کند و روندهای روز دنیا در این حوزه را دنبال می‌کند و با شخصیت‌های بین‌المللی این حوزه نیز همچون برت کینگ، کریس اسکینر، کارستن بارچ، نیل آسبورن، مایکل جکسون، مایکل مینلی، فرانک یورگن ریختر، آنتونی تامسون، الکس راوزر، پی‌جی کروم، جان کلی و ... مصاحبه حضوری داشته است.

۹ دیدگاه

 1. من در یکی از شعب دیگر از وام گرفته ام وحسابم در شعبه دیگر است چگونه اقساط راازطریق اینترنت پرداخت کنم.من طریقه انرا از شما درخواست دارم.

 2. با سلام
  راه حلی که در صفحه بالا عنوان کردید منوط به این است که شما در سامانه سبا عضو شوید؛ و بالاجبار یک دستگاه رمزیاب به قیمت پنجاه و چهارهزارو پانصد هزارتومان پرداخت کنیم.به نظر شما به این چی میگن؟؟؟؟عضویت در یک سامانه و خرید اجباری دستگاه رمز یاب، متاسفم واقعا برای بانک ملی در این عصر تبادل اطلاعات، که ظاهرا همچنان برای پرداخت تسهیلات باید به خود بانک مراجه کرد،حتی این امکان رو ندارن که از طریق همه خودپردازها بشه اقساط تسهیلات رو پرداخت کرد، فقط خودپرداز ملی اونم فقط برخی شعب…..اینم که از اوضاع پرداخت اینترنتی ((((خرید اجباری دستگاه رمزیاب))))) که چی بشه مثلا؟؟؟؟

  • سلام
   حق با دوستمونه
   واقعا متاسفم برای این سیستم بانکی
   اون از گرفتن وام که برای ۳ میلیون (۲/۸ میلیون در واقع ) باید کلی مراحل میگزروندی کلی الافی داشت و ….اینم از طریق پرداخت کردنش !!!

 3. سلام
  منم با نظر دوستان موافقم
  من باید برا پرداخت قسط هر ماه ۲۵ کیلومتر برم و برگردم
  از طریق همراه بانک هم پیام میده که در حال حاضر قادر به ارائه این سرویس نیستیم
  نمیدونم کی میخوان قادر بشن احتمالا ظهور آقا امام زمان
  کشور ما از لحاظ تکنولوژی و ارتباطات خیلی عقب هست
  نمیدونم کی باید این مشکلات درست بشه

یک نظر دهید

WP-SpamFree by Pole Position Marketing