آموزش اعلام موجودی اینترنتی بانک تجارت

ساده‌ترین و سریع‌ترین راهی که می‌توانید موجودی حساب کارتی تجارت خود را در کمتر از ۲۰ ثانیه به صورت اینترنتی چک کنید در زیر توضیح داده شده است.

۱- به آدرس سایت بانک تجارت www.tejaratbank.ir بروید.

۲- در قسمت بالای صفحه بر روی بانکداری الکترونیک کلیک کنید. صفحه زیر باز خواهد شد.

۳- در قسمت خدمات اینترنتی کارت، بر روی ورود به سامانه کلیک کنید. صفحه زیر باز خواهد شد.

سپس در قسمت سمت راست بر روی گزینه مانده حساب کارت کلیک کنید.

*در این مرحله ممکن است صفحه قرمز رنگی ظاهر شود و اخطار امنیتی به شما دهد. چنانچه از کامپیوتر شخصی خود استفاده می‌کنید و از آدرس اینترنتی بانک مطمئن هستید بر روی گزینه Proceed anyway  کلیک کنید. این اخطار به دلیل این است که بانک تجارت از پیشوند Https استفاده نمی‌کند. بلکه از Http استفاده می‌کند که امنیت کمتری نسبت به Https دارد.

۴- در صفحه جدیدی که باز می‌شود باید اطلاعات کارت خود را وارد کنید.

*ردیف اول محل وارد کردن شمار کارت شماست که ۶ رقم اول آن نیز به صورت خودکار نوشته شده ست. مابقی شمار را می‌توانید از روی کارتتان ببینید و وارد کنید.

*کد Cvv2 عددی است ۴ رقمی که در رو یا پشت کارت شما نوشته شده است. چنانچه این شماره بر روی کارت شما نیست باید آن را از طریق دستگاه خودپرداز دریافت کنید.

*رمز دوم را باید از قبل، از دستگاه خودپرداز دریافت کنید. با مراجعه به دستگاه خودپرداز میتوانید برای دریافت رمز دوم اقدام کنید. چنانچه این رمز را دریافت کنید بر روی رسید چاپی که همان لحظه از دستگاه دریافت خواهید کرد کد Cvv2 شما نیز چاپ خواهد شد.

*آخرین ردیف هم جای نوشتن تاریخ انقضای کارت می‌باشد. تاریخ انقضای کارت خود را می‌توانید بر روی کارت خود مشاهده کنید.

سپس در مرحله آخر بر روی مربع کنار گزینه “تمامی شرایط و ضوابط را مطالعه و آن را قبول دارم” کلیک کنید و سپس بر روی “تایید” کلیک کنید.

۵- پس از کلیک بر روی “تایید” صفحه جدیدی باز خواهد شد که رمزی امنیتی به شما خواهد داد و باید آن را در کادر زیر آن بنویسید. به کوچک یا بزرگ بودن حروف دقت کنید.

۶- پس از وارد کردن رمز امنیتی و کلیک بر روی “تایید” موجودی حساب شما نمایش داده خواهد شد.